Przejdź do głównej zawartości

Więźniowe geografii.12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat – Tim Marshall / Recenzja


Idealny zarys historii w pigułce.

Historię uwielbiałam od zawsze, chłonęłam jej zakamarki od najmłodszych lat, do tego moja pamięć wzrokowa, tylko ułatwiała zapisywanie w pamięci dat oraz wydarzeń, które są nieodłącznym elementem tego co już było.

Jaką radość poczułam, gdy w ostatnim czasie otworzyłam paczkę od wydawnictwa Zysk i S-ka. Na jej dnie leżała książką autorstwa Tima Marshalla zatytułowana Więźniowie Geografii. 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat. O czym jest , nie trzeba zbyt dywagować, gdyż tytuł mówi wprost, nad czym będzie można pochylić się na 77 stornach przepięknie wydanych, oprawionych w ilustracje obok których żadne oko nie przejdzie obojętnie.

Rysunek, to pierwsze co rzuca nam się w oczy, żywa barwa, wyrazista czcionka, oprawiona w różnorodną kolorystykę, wielkość oraz wzory, a także liczne ilustracje za które odpowiadają Grace Easton oraz Jessica Smith, są niczym karta przetargowa. W każdej księgarni, nawet o najmniejszym natężeniu światła dostrzeżecie tę przepiękne, wesołe wydanie, które może być skierowane do odbiorcy w każdym wieku.

Wnętrze samej treści, za która odpowiada wyżej wymieniony Tim Marshall ( znany ze świata dziennikarskiego, komentator wydarzeń światowych, podejmujący często analizę międzynarodowej dyplomacji), przedstawia nam mocarstwa świata min Rosję, Chiny, USA, a także kontynenty takie jak min Europa czy Afryka, analizując dla nas ich powstanie, problemy ówczesnych władców, wojny, kierunek wojen jak ich podstawę w ukształtowaniu terenu. Każdy większy władca marzy o basenach oraz górach wokół swojego terytorium, gdyż nic tak jak Matka Natura, nie potrafi powalić człowieka w tym przypadku wroga, o czym przekonał się sam Napoleon.

Więźniowie geografii to szybka i przyjemna podróż historyczna po świecie, w którym przyszło nam dzisiaj żyć. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś co go zainteresuję, być może pozwoli zrozumieć dlaczego właśnie w dzisiejszych czasach jest jak jest. To nie tylko historia, to także świetna przygoda oraz zabawa, którą można przebyć wspólnie.

Śmiało zachęcam do lektury, także tych młodszych, być może to właśnie ta książka rozpali w waszych pociechach zamiłowanie do historii. Przekonajcie się sami.


Moja ocena 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .