Przejdź do głównej zawartości

Bobby kontra wapniaki( King of the Hill)


Obraz amerykańskiej rodziny, ukazany w specyficznym humorze.


Bobby vs wapniaki, to jeden z seriali lat mojej nastoletniej młodości, zajmuje godne miejsce na półce obok takich tytułów jak „South Park”, „Simpsonowie” czy „Family Guy”.

Serial skupia się wokół rodziny Hillów – mieszkającej na przedmieściach, dumnej ze swoich teksańskich korzeni oraz jej przyjaciół. Obraz prezentuję w sposób typowo prześmiewczy dla Amerykanów, problemy, tematy realne z jakimi stykają się na co dzień, przez znaczenie przyjaźni po zagadnienia związane z narkotykami czy wyzwoleniem kobiet.

Absurdalny humor, redneckowy klimat – to wszystko wpłynęło na sukces serialu, który doczekał się 13 sezonów, w latach 1997-2009.

Stworzony na potrzeby amerykańskiej telewizji Fox, przez Mike’a Judge’a( twórca Beavis i Butt-head) oraz Grega Danielsa ( scenarzysta Simpsonów). Doczekał się wielu nagród, a magazyn The Time okrzyknął go najlepszym serialem TV w historii.

W roku 2009 został zdjęty z ramówki, ustępując tym samym miejsca dla nowego projektu Setha MacFarlane’a „The Cleveland Show”.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .