Przejdź do głównej zawartości

Daria


Jeden z moich ulubionych seriali, stworzony na potrzeby MTV.


Serial animowany, ukazujący losy inteligentnej i krytycznej Darii Morgendorffer , która cynicznie podchodzi do otaczającego ją świata. Postać głównej bohaterki, po raz pierwszy pojawiła się na ekranie, dzięki serialowi „ Beavis i Butt-head”.

Daria to 16- letnia, niemodnie ubrana, uczesana, okularnica, obdarzona ogromnym cynizmem oraz inteligencją. Razem z dość ekstrawaganckimi rodzicami i siostrą w stylu pustej lalki, przeprowadza się do Lawndale, gdzie będzie musiała się zmierzyć z rzeczywistością, jako uczennica szkoły średniej. Specyficzny humor, antagonizm postaci oraz skrzętnie dobrana kreska, zapewne zapadna Wam w pamięci, nie mówiąc o intro.

Za serial odpowiedzialni byli, Glenn Eichler oraz Susie Lewis Lynn. Wyemitowano łącznie 5 sezonów po 13 odcinków na przełomie lat 1997-2002.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .