Przejdź do głównej zawartości

Mare Nostrum: Imperia


Ogromy sukces na Kickstarterze.


Kilka dni temu, zakończyła się kampania crowdfundingowa związana z wydaniem, strategicznej gry planszowej Mare Nostrum: Imperia. Akcja przyjęta została od razu z wielką pozytywną energią, w której uczestniczyło, także wydawnictwo PHALANX . Dzięki wsparciu, co stało się faktem dwie godziny od startu wydarzenia, gra ukażę się w polskiej wersji językowej.

Mare Nostrum: Imperia, to strategiczna planszówka, która przenosi nas w czasy starożytnej cywilizacji. Gracze zdobywają potęgę oraz chwałę poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu, budowę miast, rynków oraz świątyń. Zdobywają mitycznych bohaterów oraz budują cuda starożytnego świata – wszystko po to, aby osiągną szczyt popularności i przyćmić swoich sąsiadów, nie zapominając przy tym o ich pazerności na cudze bogactwa. Gra skupia w sobie wszystko co najlepsze, są elementy polityczne, cywilizacyjne oraz strategiczne.
 To drugie wydanie tej legendarnej już gry. Dla graczy znających pierwszą edycję , wydawnictwo PHALANX przygotowało listę najważniejszych zmian, którą można znaleźć stronie wydawnictwa .Dla osób biorących udział w akcji na Kickstarterze, przygotowano niespodzianki. Każdy z uczestników otrzyma za darmo rozszerzenie Mare Nostrum: Atlas, o wartości 50$. Dla tych osób wydawnictwo przewidziało, również cztery płatne dodatki (dodatkowe kości do gry, plastikowe sztony, plastikowe modele budynków i karawan oraz wydrukowaną na macie plansze do gry) które mają kolekcjonerski charakter i nie trafią do dystrybucji po zakończeniu akcji.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .