Przejdź do głównej zawartości

Robert Cichowlas, Łukasz Radecki – Pradawne Zło


Dwóch zdolnych, od których sam Masterton mógłby się wiele nauczyć.

Z ogromną radością prezentuję Wam „Pradawne Zło”, które samym tytułem oraz okładką przyciąga, ukazując kwintesencję skrywaną we wnętrzu.

Dwaj młodzi, zdolni z doświadczeniem w świecie grozy i literatury, Robert Cichowlas i Łukasz Radecki, połączyli wspólnie siły oraz koszmary swojej wyobraźni, dając w efekcie książkę jakiej polskie półki jeszcze nie widziały.

Lubicie twórczość „starego” Kinga, Mastertona, Lovecrafta ? To z pewnością zakochacie się w Pradawnym od pierwszego przeczytania. Chłopaki prezentują nam zbiór trzech nowel, w których znajdziemy klątwę w środku kościoła, krwiożercze szczury, oraz pragnienie nimfomanki w którym spełnieniu, macza swoje lepkie palce demon.

Luźny język ( czasem nawet wulgarny), dokładne opisy scen pobudzające wyobraźnię, rozwijająca się fabuła, niczym pączki róży, to wszystko sprawi, że nie oderwiecie się od książki. Pochłonie Was całą sobą – niczym niewytłumaczalne zjawiska opisywane w jej wnętrzu. Krwista jatka, z latającymi wnętrznościami, obsceniczne sceny i przemoc, dodają tylko pikanterii. Osobiście, miałam momenty, kiedy zamykałam oczy, jak podczas dobrego dreszczowca. To co autorzy zrobili z nowelami przekracza wyobraźnie, zabierając się do czytania spodziewałam się dobrej książki, a dostałam genialną dawkę horroru i grozy. Zapewne największą radość z lektury, będą mieli fani horroru klasy B, jednak pozostała część spragnionych czytelników, również znajdzie małe co nieco dla siebie. Cichowlas i Radecki, świetnie balansują na granicy autoironii i makabry, dając namiastkę klasycznego horroru, który ongiś straszył, a nie bawił jak dzisiaj.

„Pradawne zło”, to mocna pozycja w świecie grozy i horroru, godna przeczytania. Jeżeli tęsknicie za strachem, dreszczykiem na plecach i nutą niepewności po wyłączeniu światła, to musicie koniecznie ja przeczytać.

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Replika za lekturę oraz gratuluje autorom genialnego dzieła.

Moja ocena 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .