Przejdź do głównej zawartości

DVD:Rogi ( Horns)


Harry Potter z Rogami – tego jeszcze nie grali.


Po wcześniejszych zapowiedziach oraz opinii znajomych, którzy czytali książkę na jakiej bazuje scenariusz, przyznaje, że wyczekiwałam obrazu z pewną niecierpliwością, jak i niepewnością.

Za film odpowiedzialny jest Alexandre Aja, znany dobrze fanom horroru oraz grozy, za takie dzieła jak: Wzgórza mają oczy, Pirania 3DD czy Lustra. Tym razem, autor daje nam mieszankę horroru, fantastyki, romansu, kryminału z lekkością czarnej komedii. Aja flirtuje z nami pomiędzy intrygą, a czymś co wykracza poza ludzką wyobraźnię, zdecydowanie w tym momencie zasługuję na oklaski , ponieważ artysta wykazał się niebywałą odwagą.

Fabuła przedstawia nam losy kochanków, których życie przecięła śmierć oraz towarzyszące jej pasmo mroku, kłamstw i braku wiary. Główny bohater, Ig Perrish (Daniel Radcliffe) budzi się pewnego dnia, z dziurą w pamięci, dostając informację o śmierci swojej ukochanej Merrin. Okazuje się, że dziewczyna została zgwałcona, a potem zabita w pobliżu ich miłosnego gniazdka. Winą zostaje obarczony Ig, który od tej pory musi rozwikłać zagadkę, a także uporać się z codziennością, w której prześladują go nie tylko mieszkańcy miasteczka, ale dziennikarze oraz bliscy i znajomi dziewczyny. Wszystko zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, kiedy na czole Ig’a zaczynają wyrastać rogi, mające moc szczerości wb. osób z otoczenia.

Film ma swój niecodzienny potencjał, z jednej strony Aja stara się nam pokazać wredne, mniej przyjazne oblicze bohaterów, pustą wrogość, która potrafi wywołać śmiech, z drugiej strony oferuję przeciągnięta na siłę fabułę, mającą ukazać wielki finał z rozwikłaniem zagadki i przemianą głównego bohatera.

Obraz, chociaż na swój sposób awangardowy z niedociągnięciami, godny obejrzenia przez wzgląd na samego Radcliffe’a, który wybornie stara się odciąć od roli Pottera. Do tego wszystkiego mroczny klimat, pojawiające się co rusz nowe wątki, diabły, węże, anioły z wielkim zaskoczeniem na końcu, może skusić nie jednego.

Za możliwość obejrzenia na DVD , dziękuję MONOLITH FILMS.

Moja ocena 7/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .