Przejdź do głównej zawartości

Wakacje z Przystankiem Woodstock


Przystanek Woodstock, po raz kolejny zaprasza do Kostrzyna nad Odrą.


To impreza, której Tatą - Przywódcą jest człowiek, potrafiący poderwać swoją energią, każdego bez względu na wiek. Jurek Owsiak, bo o nim właśnie mowa wpadł na pomysł w roku ‘94 , aby na wzór Festiwalu z Woodstock, w którym to królowały dzieci kwiaty, stworzyć imprezę w ramach podziękowań dla wolontariuszy za ich trud oraz pracę przy Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nazwa Przystanek Woodstock, to zlepek wcześniej wspomnianego festiwalu oraz pierwszego członu Przystanku Alaska.

Przystanek Woodstock to impreza bezpłatna, która co roku przyciąga ludzi z całego kraju oraz Europy. Na terenie festiwalu, zbudowane są cztery sceny( Duża, Mała, Pokojowej Wioski Kryszny i scena ASP), na których swój dorobek prezentują artyści i goście Woodstock. Do tej pory na przystanku wystąpili min. Hey, Dżem, Voo Voo, Pidżama Porno, T.Love, Guano Apes, Die Toten Hosen czy The Prodigy.

Woodstock, to także otwarte drzwi dla młodych kapel. Fundacja organizuje przesłuchanie chętnych zespołów, które chcą zaprezentować się przed ogromną publicznością – przyznam się szczerze, że kiedyś miałam, być okazję na takim przesłuchaniu i emocję towarzyszące wydarzeniu, są tak ogromne, że pamięta się to na całe życie.

ASP, czyli Akademia Sztuk Pięknych, to cykl spotkań podczas których na scenie spotykają się z młodzieżą autorytety, ludzie wielkiego świata znani z pierwszych stron gazet czy telewizji. Opowiadają o prawdzie, marzeniach, przygodach, wierze. Podobno co roku słuchaczy jest coraz więcej i jak zapewniają organizatorzy, namioty ASP są w stanie pomieścić kilka tysięcy ludzi i nigdy nie świecą pustkami.

W tym roku przewidziany jest min. turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Impreza odbywać się będzie w strefie sportowej, na polu festiwalowym, pomiędzy 30 lipca, a 31 lipca, w godz. od 11:00 do 16:00.

Fundusze którym swoje istnienie zawdzięcza Przystanek Woodstock, to sponsorzy oraz środki otrzymane przez cały rok. Ani złotówka zebrana podczas Finału WOŚP, nie trafia na konto imprezy. O bezpieczeństwo na terenie festiwalu dbają wolontariusze tworzący Pokojowy Patrol, profesjonalni ochraniarze(Patrol Niebieski), a także służby policji.

Tegoroczna impreza Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się pomiędzy 30 lipca, a 1 sierpnia br.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .