Przejdź do głównej zawartości

Żar Tropików (Tropical Heats)


Pamiątka z dzieciństwa, jeden z lepszych seriali lat 90-ątych.Zmiany jakie następowały w latach 90-ątych oraz pojawienie się trzeciego kanału w TV( nie mówią tutaj o kablówce oraz satelicie), jakim był Polsat przyniosło wiele filmów, programów oraz seriali, które po dzień dzisiejszy wzbudzają łezkę w oku za tamtymi czasami. Żar Tropików, obok Brygady Acapulco, czy wyświetlanego potem Strażnika Teksasu, potrafił w letnie wieczory zaciągnąć przed telewizory całe rodziny.

Serial prezentuje nam losy wyrzuconego z policji Nicka Slaughtera, który przenosi się do małego, malowniczo położonego miasteczka Key Mariah w stanie Floryda. Tam zaczyna prace, jako prywatny detektyw, zatrudniając do pomocy Sylvie - trochę wścibską, ale konkretną i przebojową kobietę. Poza tą dwójką , w serialu pojawia się często postać miejscowego barmana Spidera oraz policjanta Rolliego.

Żaden z 66 odcinków, nie powstał na terenie Florydy. Pierwszy sezon serialu, nagrywany był Meksyku, drugi w Izraelu, a trzeci w RPA. Malownicze, nadbrzeżne obrazy, kontrastujące z kwiecistymi koszulami głównego bohatera, skąpo ubrane stażystki na plaży oraz charakterystyczne intro wprowadzające w serial, były czymś nowym i nieosiągalnym dla Polaków w czasie przemian na początku lat 90-ątych.

Serial nagrywany, był w latach 1991-1993.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .