Przejdź do głównej zawartości

Transatlantyk 2015


Po raz kolejny Poznań , zaprasza nas na tygodniowa przygodę ze światem kultury.

Transaltantyk wystratował dzisiaj po raz piąty i potrwa do 14 sierpnia br. Autorski projekt Jana A.P. Kaczmarka to festiwal idei – otwarty i glokalny, artystyczna platforma do rozmów o najważniejszych problemach i wyzwaniach współczesnego świata. Podczas imprezy będziemy mogli poznać obrazy dużego i małego kina, filary świata muzyki, a także inspirujące wydarzenia edukacyjne.

W trakcie ośmiu festiwalowych dni, obejrzymy ponad 100 filmów, dzięki współpracy z Berlinale Kino Kulinarne, do tego jedyna w naszym kraju Łóżkoteka z Kinem Łóżkowym, Mobile Kino Škody, masa konkursów dla młodych kompozytorów, warsztaty, panele dyskusyjne i wiele, wiele innych atrakcji. Specjalnie na te okazje, do Poznania zawita sam Joe Pantoliano.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem Fesitwalu: http://www.transatlantyk.org

Osobiście gorąco polecam i zapraszam, jako weteran poprzednich edycji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .