Przejdź do głównej zawartości

TABOO


Idealna rozgrywka, na jesienne wieczory.

Pierwszy raz w Taboo miałam okazje grać, dobre parę lat temu, kiedy gry planszowe wracały w łaski na nasz rynek. W dość małym opakowaniu znajdziemy plastikową podstawkę do kart, klepsydrę, piszczałkę, kostkę i mini notes do podliczania punktów. Aby karty służyły nam dłużej, warto zainwestować w specjalne koszulki.

Zasady gry: gra jest prosta, jak budowa cepa. Chodzi o to, aby jedna z drużyn odgadła jak najwięcej haseł, zdobywając przy tym większa sumę punktów.

Przygotowanie i rozgrywka: gracze dzielą się na grupy ( minimum 2-sosobowe), zadaniem drużyny, jest odgadnięcie hasła, zawartego na jednej z wylosowanych kart. Wytypowana przez drużynę osoba, musi w przeciągu minuty (mini klepsydra odlicza czas), opisać hasło, bez użycia słów, które zostały zawarte na karcie poniżej.

Np. gdyby hasłem była kometa, nie możemy używać takich słów jak: niebo, kosmos, Halleya, przelatuję, uderzenie.

Przedstawiciel drużyny przeciwnej, pilnuję aby zakazane słowa, nie padły z ust osoby opisującej, jeżeli dojdzie do zdradzenia któregoś z nich, ma za zadanie zasygnalizować błąd piszczałką.

Gra toczy się pod presją upływającego czasu, dzięki czemu powstaje wiele zabawnych sytuacji. Poprawnie odgadnięte hasła przynoszą punkty drużynie zgadującej, a pomyłki to punkty dla przeciwników. Gramy tak długo, aż nam się znudzi. Do dyspozycji mamy karty, na których znajdziemy ponad 1000 haseł.

Jeżeli poczujecie znużenie, możecie sięgnąć po kostkę, na której zawarte są różne symbole.

Rozgrywka, będzie idealna dla osób lubiących kalambury oraz dobra zabawę. Jak już wcześniej wspomniałam, pierwszy raz styczność z Taboo, miałam dawno temu, ale powracam do gry, przy okazji spotkań z przyjaciółmi bardzo często – oznaczają odstępstwo od typowych reguł: więcej czasu na odgadnięcie, przedstawianie haseł w zupełnym bezruchu czy odgadywanie ich przez wszystkich uczestników zabawy.

Liczba graczy: minimum 4 osoby

Czas gry: 60 minut

Dopuszczalny wiek graczy: 13 lat

Zawartość pudełka:

kostka

karty zawierająca ponad 1000 haseł

piszczałka

notes do podliczania punktów

klepsydra

podstawka na karty

instrukcja

Gatunek gry: Towarzyskie

Wydawnictwo: Hasbro

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .