Empire of the dead na szklanymn ekranie

 AMC, podejmie się ekranizacji komiksu George'a Romero.

Kilka miesięcy temu, ziemię okrążyła wiadomość o realizacji  produkcji serialu opartego o jeden z lepszych komiksów, osadzonych w uniwersum zombie. Empire of the dead, autorstwa samego
George'a Romero, został wydany przez Marvela w 15 zeszytach. Fabuła przedstawia nam walkę o dominację, nad objętym kwarantanną Nowym Jorkiem trzech ras: ludzi, zombie i wampirów.

Za scenariusz odpowiadać będzie  Romero oraz Peter Grunwald, którzy wspólnie z Samem Englebardtem i Williamem D. Johnsonem będą także producentami wykonawczymi tej ekranizacji.

Jak historia pokazuję, stacja AMC ma ogromną skłonność do świata zombie, Empire of the dead, jest trzecią, po The Walking Dead oraz Fear the Walking Dead, odsłoną" gnijącej kultury".  Stacja widać ostatnio stawia na ekranizację komiksów - niebawem, na światło dzienne wyjdzie Preacher, o którym pisałam jakiś czas temu.

Sam Kirkam, kiedyś się przyznał, że z chęcią by zobaczył Romero w roli reżysera  jednego z epizodów "TWD" jednak ten odmówił, twierdząc, że nie chce brać się za cudze zabawki, ponieważ woli sam stworzyć coś własnego i nowego.


Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za produkcję i oczekiwać kolejnego nalotu zombie.

Komentarze

Popularne posty