Przejdź do głównej zawartości

Kino na obcasach: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach


Świat mężczyzn, zabawny tylko dla kobiet.

Na samym początku powiem „ TAK! Nastały te dni, kiedy wybiera się człowiek do kina na polska komedię, nie obawiając się , że z ekranu wyskoczy Karolak, Żmuda-Trzebiatowska czy Adamczyk.

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, chociaż prezentuję wiele różnych typów męskich, sprowadza wszystko do uśmiechu, pod damskim spojrzeniem. To jeden z „innych” filmów, jakie trafiły do naszych kin w ostatnim czasie. I chociaż męska strona widzów, zapewne będzie śmiać się w innych momentach, aniżeli płeć piękna, koniec końców seans godny polecenia dla wszystkich.

Film w reżyserii Kingi Lewińskiej, od samego początku przykuje Was do ekranu. Teraz rozumiem, zapowiedzi przedpremierowe, zapewniające o iście świeżym powiewie na dużym ekranie, w końcu komedia w pierwszy weekend przyciągnęła do kin ponad pół miliona widzów, osiągając tym samym najlepszy wynik oglądalności w 2016r.

Film, to siedem historii o mężczyznach, których życie wystawiło na próbę, a ich losy ( jak to bywa w tego typu produkcjach), przeplatają się ze sobą. Na ekranie zobaczymy min. Alicję Bachledę- Curuś, Zbigniewa Zamachowskiego, Macieja Zakościelnego, Aleksandrę Hamkało, Piotra Głowackiego czy Pawła Domagałę.

Film lekki, przyjemny, poruszający tematykę problemów w związku, męska przyjaźń, starcie z własnym (męskim – mimo wszystkim kruchym )ja, pogonią za miłością, lub walka o nią. Nasi bohaterowie, spotykający się w siłowni, ociekający męska pewnością ( zwaną typowo testosteronem), po przekroczeniu progu „swojej świątyni”, wracają do codzienności, pragnień, marzeń i problemów. Zapewne każdy z chłopaków, oglądający obraz znajdzie chociaż cząstkę własnego ja na ekranie, nie przyznając się do tego, bo „Nie wypada”.

Mnie osobiście kino przypadło do gustu, lekkie i barwne z poczuciem humoru, zrelaksuje nie jedną Panią po ciężkim dniu pracy. Za seans, jak zawsze serdecznie dziękuję sieci kin Multikino i zapraszam Wszystkie Panie na cykl „ Kino na obcasach”, podczas których za każdym razem, czekają na nas niespodzianki.

Moja ocena 8/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .