Przejdź do głównej zawartości

Wystawa klocków Lego.


Zabawa, nie tylko dla najmłodszych.

Między 19 grudnia, a 28 marca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbywa się druga edycja wystawy, najbardziej popularnych klocków na świecie. Lego, bo o nich mowa, wrzucą w zachwyt nie tylko tych najmłodszych zwiedzających.

W tym roku, twórcy wystawy prezentują min. model największego samolotu Air Force zbudowany z miliona klocków Lego, postać najwyższego człowieka świata, Dartha Vadera oraz wielką figurę Roberta Lewandowskiego. Obecna wystawa, została zbudowana z klocków, wypełniających 15 tirów oraz sprzętu potrzebnego do ich zbudowania.

Oprócz sekwencji wystawowych, warto wspomnieć o kąciku z klockami Lego i Duplo dla najmłodszych „ Fun Park”, oferującym min. Brick Wall - ścianę do pisania klockami, zjeżdżalnie dla samochodów, platformę Super Shaker, sprawdzającą wytrzymałość budowli , strefę gier LEGO na Play Station 4 czy kinie Lego. Tym co mi osobiście zapadło w pamięć , to wielkie budowle wzorowane na wydarzeniach historycznych( np. Obalenie muru Berlińskiego) , książkowych ( np. Hobbit),a także sprzęt interaktywny, jak wielki żuraw, mapa Europy z podświetleniami, która pokazuję kraje należące min. do ONZ czy UE oraz maszyna służąca do grania w kółko i krzyżyk.

Wystawa Lego to świetna rozrywka dla całej rodziny, a także miejsce na chociażby randkę. Gorąco polecam i jednocześnie przypominam, że wystawę można również obejrzeć w Szczecinie w odsłonie z pierwszej edycji ( 27 luty-10kwietnia br.).Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .