Pennywise razy dwa!


Andres Muschietti, zapowiada sequel.

 TO,  jedna z najbardziej mrożących krew w żyłach, historia jaka wyszła spod pióra samego króla Stephena Kinga. Jej pierwsza ekranizacja, wyszła w formie miniserialu, przeszło 25 lat temu. Wówczas swoim wyglądem straszył Tim Curry, wcielający się w charakterystycznego klauna Pennywis'a.

We wrześniu, tego roku TO, ma trafić na duży ekran, a już pojawiła się informacja od samego reżysera, o nakręceniu sequela. Jak zapowiada Andres Muschietti, zdjęcia mają ruszyć już w marcu, a scenariusz będzie gotowy na styczeń  2018.

Czytamy:
"Scenariusz drugiej części będzie prawdopodobnie gotowy w styczniu. Idealnie byłoby, gdybyśmy zaczęli przygotowania w marcu. Pierwsza część opowiada tylko o dzieciach. Część druga opowie o tych postaciach 30 lat później, z retrospekcjami do 1989 roku, gdy byli młodzi."


Przypomnijmy, że twórca zapowiadał dwa oddzielne rozdziały historii o Klaunie, które mają odzwierciedlać układ książki. Nowym Pennywise'm został Bill Skarsgard ( Atomic Blonde, Seria Niezgodna: Wierna),  a trailer od kilku miesięcy straszy i zachęca w internecie.


Nic nie pozostało nam jak czekać na ekranizację, trzymając jednocześnie kciuki, aby studio New Line zbytnio nie przeliczyło się z sukcesem części pierwszej.Komentarze

Popularne posty