Przejdź do głównej zawartości

Tom Fletcher – W twojej książce jest Potwór

Autor skrada serca najmłodszych.

Twórczość Toma Fletchera, poznałam zimą, kiedy w moje ręce trafiła książka Gwiazdkozaur (recenzja), która zahipnotyzowała mnie i przypomniała błogie dzieciństwo w okresie Bożego Narodzenia. Tym razem Fletcher sprawił ogromną radość mojej 19 miesięcznej córce, która pokochała książkę o Niebieskim Potworku od pierwszego momentu.

Lektura towarzyszy jej codziennie, w domu, przed snem, rano przy śniadaniu, w drodze do sklepu i tak mogę wymieniać, wymieniać…

Autor po raz kolejny zaskakuję mile odbiorcę, na kilkunastu stronach prezentuję nam historię Potworka, który rzekomo schował się w książce. Zabieg jakiego dokonał, staje się przyjemną zabawą interaktywną. Na każdej stronie zapisane zostały instrukcję do wykonania, aby przegonić hultaja z książki. Fletcher proponuję dzieciom min: potrząsnąć książką, połaskotać po stopach Potworka, dmuchnąć i mocno przewrócić stronę lub zwyczajnie przechylić książkę.

W twojej książce jest potwór, to genialny gadżet dla dzieci, ale także i rodziców, którzy razem ze swoimi pociechami mogą świetnie się przy tym bawić.
Pierwsze co przykuwa nasz wzrok to duża, żółta okładka, z niebieskim, rozbawionym Potworkiem na środku. Za pełne barw ilustrację, odpowiedzialny jest Greg Abbot. Dodam, że książka występuję w twardej oprawie, dzięki czemu będzie mogła posłużyć dłużej jej małym właścicielom.

W czasach kiedy dzieci zalewane są elektronicznymi gadżetami, wieloma kanałami tv z bajkami czy interaktywnymi zabawkami na baterie, uważam, że książka jest idealnym prezentem na zbliżającego się zajączka. Myślę, że nie jeden berbeć będzie zachwycony z takiej lektury, a przy tym jego rodzice.


Moja ocena 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .