Przejdź do głównej zawartości

Aforyzmy i mądrości. Tyrion Lanniset - G. R.R.Martin / Recenzja

 


Małe jest piękne.

Małe jest piękne - ile razy słyszeliście owe powiedzonko, które nie zawsze musi odnosić się do uroczych, małych, pluszowych zwierzaczków.  Tyrion Lannister, najmniejszy z rodu Lannisterów, chodzący wstyd własnego ojca, którego ów młodzieniec pozbawił życia . Co sam Martin wymyśli na temat losów naszego dzisiejszego bohatera, jak pozostałych, tego do końca nikt nie wie? Być może Martin nigdy nie ukończy sagi książkowej i będziemy musieli pozostać z niedosytem jaki zostawiła ekranizacja serialowa HBO?

Czy to serial, czy książka - charakteru nie można odjąć Tyrionowi, który ewoluuje wraz z wiekiem lub jak kto woli, wydarzeniami z własnego życia. To postać mimo wszystko zakompleksionego karła, który ma wielkie serce oraz rozum. Ów mężczyzna, chociaż nienawidzi swoich bliskich, swojego rodu, to mimo wszystko kocha ich i jest gotów im wybaczyć w każdej chwili oraz momencie. To bardzo mądra postać, której złote myśli zostały ukryte w książeczce, jaką na rynek wypuściło wydawnictwo Zysk i S-ka :)

Nawet jeśli nie jesteście fanami G.R.R.Martina czy GoT, pochylcie się w księgarni nad nią, zaciągnijcie się nie tylko zapachem nowej książki, ale także jej aforyzmami, cytatami oraz wspaniałymi ilustracjami.


POLECAM! :)

8/10 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Król życia.

Śmiać się, czy płakać?

Człowiek – scyzoryk.

Kiedy Daniel Radcliffe, gra zwłoki.

Grube wióry - Rafał Pacześ / Recenzja

  Życie Cię zaskoczy.