Przejdź do głównej zawartości

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie - Natalia de Barbaro /Recenzja


 Są takie książki o których jest głośno od samego początku. Ten moment, że prawie każdy ma zdjęcie okładki na insta( nawet ci znajomi, u których rzadko pojawiają się okładki czytelnicze), każda strona w necie, gazety czy telewizja - mówią/ piszą o niej. I to jest ten moment kiedy mówię " Pass", poczekam, aż wszystko się wyciszy, żeby w zgodzie z własnymi myślami móc zapoznać się z zawartością książki.

Wszystkie kumpele zachwycały się Czułą przewodniczką, natomiast moje pierwsze odczucie było mniej więcej takie " Eee, ock z tym zachwytem?!".Przecież tutaj nie  ma niczego nowego, czego już nie pisali, o czym nie opowiadali czy nagrywali. Odłożyłam na dwa dni, aby dać jej szanse...

W niektórych momentach się zgadzałam z autorką w innych czułam, że punkt widzenia, jest zależny od punktu siedzenia - cierpliwie dalej przekładałam kartkę za kartką. Wróciłam do lektury, po dwóch dniach, aby spróbować wyciągnąć z niej to wielkie coś nad czym zachwycały się moje koleżanki. Możliwe, że między nami było lepiej, jednak dalej bez chemii, jakiegokolwiek zachwytu - cóż, czasami najlepszą siłą napędową sprzedaży, jest reklama, która tutaj zrobiła swoje w pierwszych tygodniach od premiery.


Moja ocena 4/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .