Przejdź do głównej zawartości

Gwiazdka z brokatem - Anna Szczęsna / Recenzja


 Jeszcze czuję zapach kwiatów na balkonie, jaki gościł w poprzedniej książce autorstwa Anny Szczęsnej, a tutaj witam nas zimowa aura, pełna ręcznych ozdób Bożonarodzeniowych, zapachu piernika i co najważniejsze smaku przyjaźni.Jeżeli chodzi o tzw zimowe książki, to okolice października są dla mnie idealne, na ich początek. Dzięki nim, powoli wkraczam do magicznego świata Bożegonarodzenia, na który wielu z nas czeka, których tak wielu zapewne  rozczula, być może zmienia na bardziej positiw.

Gwiazdka z brokatem, to nazwa sklepu z artykułami papierniczymi, który prowadzi nasza główna bohaterka - Basia. Dziewczyna wychowana przez ciotkę, po stracie rodziców, którzy zginęli w wypadku musiała pakować wiele emocji, aby zrozumieć siebie, swoją ciocię i wyrosnąć na tak super osobę, jaką się stała.

W tamtym okrutnym czasie, uciekała do biblioteki, które prowadziła oddana swojej pracy w 100% pani Mari. Pewnego dnia, podczas pobytu na cmentarzu u rodziców na grobie, Basia spotyka po latach swoją książkową opiekunkę i tutaj zaczyna się historia, którą musicie już przeczytać sami....

Powiem szczerze, że już liczyłam na coś więcej ni ona i on itd...jednak Gwiazdka z brokatem również kłania się klasycznie dla tej zimowej aury w książkach w stronę miłości. Szkoda, bo Basia oraz jej sklep mają ogromny potencjał, relacja z panią Marią, oraz tym co spotyka staruszkę, nadaje pewnego charakteru książki, a szczera rozmowa z ciotką, sprawia, że lektura posiada bardziej realne znamiona.

W tym wszystkim mamy święta, miłośc, mamy początkową niechęć głównej bohaterki oraz upartego faceta który niczym rycerz walczy o uczucie Basi, mamy kilka absurdalnych sytuacji ( obcy facet wprowadza się do dziewczyny, twierdzą, że u matki się nie zatrzyma, a hotel...no cóż w końcu jest nadzianym biznesmanem). Uwielbiam książki autorki, jednak czegoś mi tutaj zabrakło, a coś zbyt bardzo było do przewiedzenia. Wbiła się jakaś klasyczna rutyna dla samotnych serc przed Świętami  i teraz siedź dziewczyno i czekaj aż on Cię znajdzie i będzie uganiał się za Tobą przez całą książkę tj rok lub więcej...  Nie twierdze, że tak nie jest, ale

Mimo wszystko, Gwiazdka z brokatem to klasyczna książka dla tych, którzy czekają jak ja na ten zimowy czas w książkach, pełen zapachu świerkowych gałązek, imbiru, goździków oraz pomarańczy.


Moja ocena 6/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .