Przejdź do głównej zawartości

Gdy zasypie śnieg - Agata Przybyłek / recenzja

 
Agata Przybyłek, to jedna z moich ulubionych pisarek, dlatego nie mogłam się doczekać, kiedy w moje ręce trafi zimowa książka jej autorstwa. Ostatnio miałam okazję rozmawiać z koleżankami na temat "babskich książek", doszłyśmy do wniosku, że Agata Przybyłek pisze niebanalne historie, które bardziej są życiowe, przez co ciekawsze, z często zaskakującymi perypetiami bohaterów.

Gdy zasypie śnieg, to książka świąteczna, opowiadająca o miłości - a i owszem, ale takiej na różnych płaszczyznach. Mamy miłość między babcią i wnuczką, troskliwą miłość rodzicielską, oraz opiekuńczą wb mamy/ rodziców, Jest także pragnienie miłości, bez względu na wiec, bycia dla kogoś ważnym w wymiarze spoza więzów krwi, znajdziecie tutaj również rozczarowanie, naiwność, radość oraz wiele innych elementów, jakie życie nam daję w przypadku "miłości".

Jak to bywa w temacie zimowych książek, przenosimy się do okresu świątecznego, a co za tym idzie - wyjeżdżamy w nasze Tatry razem z naszymi głównymi bohaterkami. Tym razem mamy sytuację, gdzie dwie kobiety, jakie przedstawiają nam sobą zupełnie dwa inne światy, chcąc lub nie - dotykają miłości.

Marta trzydziestoletnia pracoholiczka lub jak kto woli, Pani własnego losu - właścicielka firmy, której poświęciła wiele czasu, aby ją rozkręcić, dostaję od babci pod choinkę voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami w full opcji. Tam obie nasze bohaterki, przeżywają niezwykłe przygody oraz poznają dojrzałego biznesmana - Euzebiusza oraz syna właścicielki hotelu - Jędrka. Co wyniknie z tych rewolucji, przekonajcie się sami.

 Agata Przybyłek, jak przyszło na autorkę bestfellerów świata kobiet, pisze naprawdę fajnie, ciekawie. Każda jej historia ma pomysł, aby zaskoczyć, tutaj nie ma prostego schematu: choinka, śnieg, miłość, zawsze jest coś więcej.

Przekonajcie się sami. Gorąco polecam. Mój egzemplarz poszedł w świat i cieszy kolejne dziewczyny.

Moja ocena 7/10

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .