Przejdź do głównej zawartości

Wigilia z nieznajomym - Natasza Socha / Recenzja

 


Zimowe historie od Nataszy Sońskiej, to rozlewające ciepło po sercu losy zwykłych ludzi - tutaj zawsze każda opowieść, niesie za sobą morał, naukę życiową.

Nim przejdę konkretnie do książki, warto zauważyć, że książki autorki niosą za sobą zimowo-świąteczny klimat, pisane przy użyciu ogromnej staranności, zwróceniu uwagi na każdy niezbędny element zimowo - christmasowy. Kiedy wchodzimy do krainy książek autorki, czujemy min zapach pomarańczy, goździków, gałązek jodły czy spadających śnieżynek prosto na nas nos.

Wigilia z nieznajomym, to tak naprawdę historia małżeństwa Antoniny i Marcela. Ludzi, którzy tak naprawdę nie wiem czy byli sobie bliscy kiedykolwiek. Kobieta całe swoje życie kocha Łukasza, który nigdy nie potrafił z nią być ostatecznie.Ciągnęli swój romans z przerwami związanymi z brakiem decyzyjności mężczyzny przez wiele lat. Czasami to los krzyżował ich drogi, czasami sami z nim igrali. Tylko Antonina wie, jakim kosztem nie tylko dla niej, jest ten romans trwający tak długo. Sentyment czy miłość? Ona chyba sama do końca nie wie...

Córka małżeństwa, trafia do szpitala w dniu Wigilii, prosi tym samym rodziców, aby ten dzień spędzili razem - nieważne jak, ale RAZEM. Perypetie, jakie czekają na małżeństwo tego dnia, myślę, że spodobają się nie jednemu z Was. 

Tym co mnie urzeka w książkach Nataszy, to kilka przepisów na potrawy/ słodkości, skrywane na końcu książki, które są przyporządkowane konkretnym bohaterom.

Prosto, wzruszająco z trzema kropkami na końcu ostatniego zdania, aby to wyobraźnia odbiorcy mogła skończyć książkę - GORĄCO POLECAM :)

moja ocena, przyjemne 7/10

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .