Przejdź do głównej zawartości

Pusty Horyzont - A.C.COBBLE / Recenzja


Kolejna, niesamowita przygoda, ramie w ramię z Beniaminem Aschwoodem za mną. Książka, która na przeszło 500 stronach wciągnęła mnie  prawie, że na raz. Odważny,  pozytywny w odbiorze Beniamin, na naszych oczach, wyrasta na prawdziwego mężczyznę, uwzględniając przy tym cechy zewnętrzne, ale również te które buzują w jego wnętrzu.
 
Grupa przyjaciół udaje się do Quten, trafia w upalne rejony, pełne promieni słonecznych, orientalnych smaków, ale również tajemnic, które ściągają kolejne przygody oraz nowe osoby. To tam wśród plemion Dirhadji, żyją magowie, którzy jako jedyni potrafią stawić czoła zbliżającemu się zagrożeniu.

Po raz kolejny dostajemy szybką, konkretną akcję, scenariusz naszpikowany adrenaliną oraz zwrotami akcji, które nie raz będą pobudzać bicie naszego serca. Do tego wspomniane wcześniej, nowe postacie, które wprowadzają zawirowanie, ale również powiew świeżości. Fabuła jest wypełniona zwrotami akcji, niczym klasyczny sernik rodzynkami.

Beniamin zrzuca klapki z oczu, widzi otoczenie zupełnie inaczej, świat bardziej dorosły, trudny, który w pustynnych warunkach w jakich przyszło im żyć, jeszcze bardziej podkreśla codzienne wyzwania. Chłopak dojrzewa, staje się prawym mężczyzną, z którym można konie kraść, za którym śmiało można iść w ciemno.

Cobble po raz kolejny daje nam dobry kawał przygodowej literatury, przy której nie będziecie usypiać od nadmiaru opisów i nie klejących się dialogów - antagonizm <3 jest dużo wszystkiego i to baaaardzo dobrze wróży, plusem jest prędkość z jaką ukazują się kolejne części. Dla fanatyków Beniamina ( czyt mnie) to bardzo duży fun, a dla osób które podczytują, zdecydowanie lepsza ciągłość historii, sytuacji czy bohaterów w pamięci.

Kłaniam się w pas Fabryce Słów, za kolejną, wspaniałą książkę.

Moja ocena mocne 8/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .