Przejdź do głównej zawartości

Wampiry nie starzeją się nigdy


  Wampiry, nie staszeją się nigdy - PRAWDA NAD PRAWDAMI. Przedstawiam Wam i polecam zbiór opowiadań, które kręcą się wokół krwiopijców. Warto dodać, że na podstawie jednego z opowiadań, postał serial "Pierwsze zabójstwo", na platformie Netflix.

Wampiry nigdy się nie starzeją. Opowiadania na ząb, to znakomity zbiór historii, skupiający wokół siebie temat wampirów,wyciskając przy tym zagadnienia do ostatniej kropli. Czasem mroczne, czasem z przymrużeniem oka, gdy do tego dorzucicie odrobinę seksu, alkoholu, walki o przetrwanie, poczucia samotności, wyborów między nieśmiertelnością, a poświęceniem, często tych najbliższych , otrzymacie kawał dobrej książki.Tutaj nie ma reguły na zostanie wampirem, nie ma również konkretnego gatunku, rytuału czy  schematów zachowań. Różnorodność krwiopijców, jest tak obszerna, jak my - zwykli śmiertelnicy. Nie ma tylko dobrych, nie ma tylko złych, nie zawsze to umięśnieni heteroseksualni mężczyźni, czy wyuzdane, lateksowe kobiety. Wyobraźnia autorów, także tutaj przekracza granice w dobrym smaku, dając mimo wszystko coś innego niż do tej pory. Zanurzcie się w nowy wymiar, krwistego świata...

 

Dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka, za wszystko :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .