Przejdź do głównej zawartości

Kochaj się zdrowo. O seksie i zdrowiu bez tabu - Ina Park


 Dopiero po reakcji na książkę, mojego kolegi ( młody wykształcony człowiek, pracujący w międzynarodowej firmie, na międzynarodowym stanowisku) zdałam sobie sprawę że pewne tematy dla ludzi dalej są tabu, dalej to robią, ale nie chcą o tym gadać, poszerzać swojej wiedzy, w tym przypadku dla własnego zdrowia i życia, a szkoda...

Oto przykład niedocenionej książki, która powinna być wpisana w kanon lektur, aby uświadomić młodym ludziom badanie swoich ciał, bezpieczeństwo przy kontaktach seksualnych, bron Cię wymienianie się zabawkami erotycznymi (wiedzieliście, że niektóre wirusy potrafią przetrwać na wibratorach przez ponad tydzień?), czy świadomość regularnej cytologii wśród dziewczyn L.  To także znakomita książka dla starszych czytelników, aby zrozumieli, że np. mając małe dzieci lub mając je w przyszłości, dzięki swojej świadomości będą mogli ustrzec ich chociażby przez nowotworami raka szyjki macicy czy gardła, aby zapoznali się z tematyką HPV i tego co niesie za sobą wirus brodawczaka ludzkiego, aby przestali się wstydzić profilaktyki ginekologicznej oraz pytań do lekarzy w temacie ZPDP, gdyż mogą one dotknąć każdego - nawet jeżeli przez całe życie miało się jednego partnera.

Kochajcie się, ale też dbajcie o siebie i nie wstydźcie się pytać waszych lekarzy, gdyż Wasze ciało to nie temat tabu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .