Przejdź do głównej zawartości

Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library / recenzja


Jako, że dzisiaj 31.10, to może coś niecoś z dreszczykiem?  Swego czasu horrory towarzyszyły mi każdego dnia ( spokojnie, prowadziłam wraz z przyjacielem stronę o horrorach, na fb byliśmy pionierami w tej dziedzinie). Dzięki temu miałam okazję napisać setki recenzji, brać udział w konwentach, powadzić pokazy filmowe, być przewodnikiem na szlaku opuszczonych budynków i najważniejsze, poznać ogrom super ludzi.

 Szanowni Państwo, ideollo na wieczór halloween, przedstawiam Wam  Lśnienie w ciemności. Antalogia opowieści grozy nazwisk rozpoznawalnych oraz niezwykle zdolnych. Książka, która swoją premierę miała rok temu, na uczczenie 20-lecia Lilja's Library - stron w internecie ku czci Stephena  Kinga. Kolekcja idealna dla wszystkich, którzy chcą poczuć dreszczyk na plecach, część z opowiadań została skomponowana na potrzeby tego zbioru, inne jak Mowne Serce (1846) Edgara Allana Poe, budzą strach od pokoleń czytelników.

Przedział historii, jak to bywa w antologii, jest różny, począwszy od horrorów czystej krwi, po straszaki oraz historie przysłowiowo siadające na głowę.

Musicie sami się przekonać, czy strach ma wielkie oczy!

Moja ocena 8/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .