Przejdź do głównej zawartości

Rozbudzona harfa. Baśnie i legendy z całego świat - Stefan Majchrowski ./ recenzja


 315 stron, które przeczytałam wspólnie z moją córcią w jedno popołudnie. Robi wrażenie! Jest to książka idealna do spędzenia wspólnego czasu z rodziną - nasze chłopaki, słuchali nas z ogromnym zaciekawieniem, do ostatniej strony :)

Strzałem, który przyciągnął uwagę moich dzieci, była pozycja nr dwa na liście pt Mawie, ale nie trzeba być fanem animacji Disney'a, aby dać się rozkochać baśnią oraz legendą, które poskładał w całość Stefan Majchrowski - oficer wywiadowczy II WŚ, autor wielu udanych książkowych pozycji dla dzieci oraz młodzieży.

Dajcie się porwać w podróż dookoła świata. Piękno każdej historii, to bogactwo kulturowe, skąd wychodzą jej korzenie: arabskie, nowo zelandzkie, japońskie, szkockie czy polskie, wkomponowane w niesamowity opis przyrody, w którym pojawia się człowiek - gapcio. Czemu gapcio, bo summa summarum tacy jesteśmy, los niejednokrotnie puszcza nam oczko, sypiąc w piachem w oczy ciepłym wiatrem.

Tym co jest istotne, to mimo rożnorodności kulturowej, w każdej części świata, człowiek jest  taki sam - ma te same problemy, potrzeby, marzenia.

To bardzo mądra pozycja dla każdego, w której znajdziecie piękne ilustracje Natalii Huć, książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Zdecydowanie polecam :) 

Moja ocena 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Żyj dwa razy, kochaj raz / Recenzja

Stara miłość nie rdzewieje.

Krampus, legenda o Złym Duchu.

Nie tylko rózga, straszy dzieci na święta.

Dzień czekolady – Anna Onichimowska / Recenzja

  Uwielbiam książki dla dzieci, które trafią każdego dorosłego. Poruszą, zmuszą do refleksji, myślenia poza horyzontem codzienności i tego co nam – starym, wydaję się najważniejsze. Miłość, dzieciństwo, tęsknota, przyjaźń, przywiązanie. To i jeszcze wiele innych uczuć, poczujecie czytając Dzień czekolady .